Na celotnem Šolskem centru so vsi računalniki povezani v internetno omrežje.
V vseh prostorih šole deluje WiFi omrežje Eduroam, ki omogoča brezžično povezavo z internetom.
Z vpisom v šolo, vsak dijak pridobi uporabniško ime in geslo za dostop do brezžičnega omrežja.
Šola ima jedilnico in razdelilnico tople in hladne malice ter prigrizkov z 200 sedeži.
Centralna enota knjižnice Šolskega centra Nova Gorica je situirana prav na naši šoli. Poleg centralne enote ima knjižnica še dve dislocirani enoti in sicer na Srednji ekonomski in trgovski šoli ter na Biotehniški šoli v Šempetru pri Gorici.
Knjižnica ŠC Nova Gorica je polnopravna članica sistema COBISS in tako omogoča izposojo učnega in drugega gradiva dijakom, študentom in profesorjem ŠC Nova Gorica, kakor tudi odraslim, ki se na centru izobražujejo ob delu. Poleg izposoje knjig, skrbi tudi za učbeniški sklad preko katerega si dijaki za celo šolsko leto izposodijo učno gradivo, ki ga potrebujejo pri pouku.
Knjižnica je tudi učni prostor in prostor prijetnega druženja. V njej dijaki najdejo poleg učnega gradiva tudi leposlovne knjige, različne revije in časopise ter video vsebine.
Uporabniki knjižnice si gradivo izposojajo s člansko izkaznico.
Učiteljski zbor SPLŠ šteje okrog 85 strokovnih delavcev, od tega jih je približno 2/3 zaposlenih na SPLŠ, drugi pa svojo obvezo dopolnjujejo na SPLŠ saj so zaposleni, ali na drugi enoti ŠC Nova Gorica ali celo na drugi šoli v regiji.
Splošnoizobraževalne predmete poučujejo predvsem profesorji splošnih predmetov s področja slovenistike, tujih jezikov, naravoslovnih ved (kemije, biologije, fizike in naravoslovja), družboslovnih ved (zgodovine, sociologije in filozofije), umetnosti (likovne in glasbene) in športne vzgoje.
Strokovne module poučujejo strokovnjaki s področja strojništva, mehatronike, avtoservisne dejavnosti, logistike in lesarstva. S strokovnim znanjem nudijo dijakom pomoč in odgovore na vsa njihova strokovna vprašanja.
Šola izvaja redni pedagoški proces v dopoldanskem in delno v popoldanskem času. To pomeni, da dijaki pričnejo s poukom v jutranjih urah in ga zaključijo v zgodnjih popoldanskih urah, odvisno od urnika posameznega oddelka. Pričetek pouka je praviloma ob 7.45, konec pa ob 14.15. Čas pouka je usklajen z urniki prevozniških družb, ki nudijo avtobusne prevoze in prevoze z vlakom.
Šolska malica je predvidena med 10 in 12 uro. Praviloma je šolska malica za dijake SPLŠ 5. šolsko uro (od 11.00 do 11.50), izjemoma pa lahko tudi 4. šolsko uro (od 10.10 do 11.00).
eAsistent je rešitev za šole, ki pokriva vse ključne procese na šoli z namenom, da pomaga nadgraditi izobraževanje v šolah. Sistem omogoča šolam vodenje šolske dokumentacije, staršem in dijakom pa vpogled v uporabniški račun posameznega dijaka. Starši tako lahko spremljajo izobraževanje svojega otroka preko vpogleda v odsotnosti, ocene, domače naloge, napovedana ocenjevanja, vzgojne ukrepe in omogočeno imajo komunikacijo z vsemi učitelji, ki počujejo v določenem oddelku.
V sklopu ŠC Nova Gorica, Biotehniške šole deluje Dijaški dom BTŠ s 100 ležišči. Nahaja se v Šempeteru pri Gorici, na Ul. padlih borcev 26. Od naše šole je oddaljen cca. 5 km. Dijakom je do šole omogočen brezplačen prevoz z avtobusom mestnega prometa. Dijaki si lahko za bivanje izberejo tudi Dijaški dom Nova Gorica, ki je samostojna ustanova in je od šole oddaljen le nekaj minut hoje. Leži ob gozdu Panovec na Streliški poti 7.
Šola ima le nekaj parkirnih kapacitet, ki so namenjene parkiranju zaposlenih in zunanjim obiskovalcem. V neposredni bližini šole so na razpolago številne javne parkirne površine.
Dijaki imajo dostop tudi do E-učilnic, v katerih najdejo gradiva za strokovne in splošne predmete. Od doma in v šoli, preko spleta, dostopajo do vaj, zanimivih predstavitev, animiranih gradiv, video učnih pripomočkov in pravih učbenikov. Pri nekaterih izobraževalnih modulih, se v spletnih učilnicah izvaja tudi preizkus znanja.
Dijakom, ki kot študenti nadaljujejo šolanje na Višji strokovni šoli, pa je to skoraj izključni način dostopanja do gradiv za pripravo na izpite.
V izobraževalne programe naše šole se vključujejo tudi dijaki s posebnimi potrebami. Za delo z njimi skrbi Koordinatorka za delo z dijaki s posebnimi potrebami, ki skrbi za prilagoditve učnega programa in nudi strokovno pomoč.
V sodelovanju s strokovnimi delavci Mladinskega centra Nova Gorica in Centra za socialno delo Nova Gorica izvajamo več skupnih projektov (»Preventivni program za mladostnike s težavami v odraščanju«). Medsebojna povezanost predstavnikov različnih institucij in izmenjava izkušenj nam tako omogoča bolj kvalitetno, pregledno in usklajeno delovanje na področju dela z mladostniki, ki imajo težave v odraščanju.
Vsi razmišljamo o svojem delu in ga skušamo primerno ovrednotiti. Tudi na šoli se nenehno trudimo za izboljševanje načinov poučevanja, za kvaliteto znanja, ki ga posredujemo našim dijakom in za čim bolj spodbudno in prijetno okolje. Svoje delo učitelji in drugi zaposleni ter udeleženci izobraževanja spremljamo s tako imenovano metodo samoevalvacije. S pomočjo spletnega vprašalnika dobimo povratne informacije o tem, na katerih področjih bi bile potrebne spremembe. Pri vsem tem je pomembno, da vsi sodelujoči verjamemo in prispevamo k skupnemu razvoju in uspehu.
Šolska stavba žal ni prilagojena potrebam invalidov, saj v stavbi ni dvigala, ki bi omogočalo prehod med etažami.
Je pa invalidom prilagojena stavba MIC (Medpodjetniški izobraževalni center) v katerem poteka praktični pouk in pouk strokovnih modulov v laboratorijskih učilnicah. Stavba MIC-a je opremljena z dvigalom, ki omogoča prehod med etažami za gibalno ovirane ljudi, s taktilnimi oznakami za slepe in slabovidne, ter zvočnimi signali za gluhe in naglušne.
Na glavnem vhodu v šolsko stavbo je praviloma dežurni dijak, ki vljudno sprejme starše in druge osebe, ki vstopajo v stavbo šole. Njegova naloga je usmerjanje obiskovalcev po šolski stavbi. Skrbi tudi za red in disciplino po hodnikih, avli, pred vhodom v šolo ter na šolskem dvorišču.
ŠC Nova Gorica ima varnostnika, ki nadzoruje šolske prostore in okolico vseh šolskih enot v Novi Gorici. Pomaga tudi pri usmerjanju obiskovalcev s tem, da sodeluje z dežurnim dijakom.